Milujem život!

Autor: Stanislava Andraščíková | 20.9.2013 o 21:55 | (upravené 20.9.2013 o 22:37) Karma článku: 7,80 | Prečítané:  653x

Keď už sme všetci slobodní, a všetci máme právo voľby, právo vyjadriť svoj názor, svoj postoj, rozhodla som sa, že v tejto veci nebudem mlčať. Viem, že v poslednej dobe je článkov, ankiet a diskusií na túto tému nespočetné množstvo, a ja napríklad tiež nechcem mlčať. Myslím, že nikdy na tomto svete nebude jasný poriadok, a vždy tu budú ľudia, ktorí sú za a ktorí sú proti.

Charlie Chaplin vo svojom prejave napomína vojakov, aby nepočúvali vyššie sily, ktoré im diktujú, čo majú robiť, čo majú cítiť, ako majú myslieť. Vy nie ste stroje, zvieratá, ste ľudia, so všetkou láskou v srdci. Som si istá, že každý človek nesie už od počatia vo svojom srdci lásku. Nech vznikol násilne, nenásilne, nechcene, či so všetkou láskou, ktorá k tomu patrí. Pretože je tu človek, ktorý o nás sníval už od počiatku, od stvorenia sveta nás miloval a sníval o tom, že budeme Jeho. ,,Veď on si nás ešte pred stvorením sveta vyvolil..."On nás nijako nenúti k tomu, aby sme ho milovali - hoci poniektorí z nás si myslia, že to Cirkev. Mňa Cirkev nikdy nenútila milovať Ježiša, rozhodla som sa sama. Bohužiaľ, množstvo ľudí si myslí, že nás ktosi z Cirkvi, či nebodaj nejakí kresťanskí aktivisti, nútia ísť na pochod za život. Ak však mám povedať za seba, mňa nikto nenúti ísť v nedeľu povedať, že Milujem život. Od začiatku. Dokonca mi bude ľúto toho všetkého krásneho čo je tu, čo Boh pre mňa vymyslel, raz opustiť. Niekto to ani nespozná, a musí tento svet opustiť bez toho, aby sa ho na to niekto opýtal. Som rada, že nie som stroj, že nejdem s prúdom, že vo mne nie je nenávisť voči nikomu. Ani voči tomu, čo neverí, ani voči tomu, kto je za právo ženy, aby sa rozhodla sama, či si svoje dieťa nechá, alebo nie. Každý z nás tu má svoje poslanie, a Boh miluje všetkých, bez rozdielu, preto by sme sa mali aj my všetci mať radi, nech už je každý z nás akokoľvek iný. Noedcudzovať, ale s láskou sa prijímať a s láskou aj napomínať. V tom je dokonalosť Božieho stvorenia. A proste, nech už ktokoľvek, čokoľvek povie a napíše na túto tému, len som týmto chcela povedať a možno sa osobne vyznať z toho, ako Milujem život, a že som Pro life...

Ále predsa, čosi na zamyslenie/diskusiu:

P.S.: Všimol som si, že všetci, ktorí sú za potraty sa už narodili. (Ronald Reagan)

P.S.2: Mnoho ľudí sa veľmi zaujíma o deti v Indii a Afrike, kde ich veľa umiera na podvýživu, hlad atď. Ale milióny iných umierajú z vôle svojej vlastnej matky. A v tom je dnes najväčšia prekážka mieru: lebo ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo bráni tomu, aby som zabil ja teba a ty mňa? Medzi tým nie je žiadny rozdiel. (Nositeľka Nobelovej ceny za mier - Matka Tereza)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?