Nový začiatok...

Autor: Stanislava Andraščíková | 6.1.2011 o 19:01 | Karma článku: 2,85 | Prečítané:  1077x

Salónky zjedené, koledy dospievané, darčeky rozbalené. Atmosféra Vianoc vďaka ozdobeným stromčekom v mestách je preč, a človek sa opäť uberá za svojím ,,starým životom", do tých istých koľají, do tej istej práce, za tými istými ,,otravnými ľuďmi".  

A už nebude všetko také krásne ako cez tieto tri týždne, čo sú za nami. Ale môže byť. Ak sa zobudíme s myšlienkou milovať druhých a s otázkou: Čo ma dnes krásneho čaká? Nie, naozaj to nezávisí od toho, či si pesimista, realista, cholerik alebo skeptik. Každý z nás si môže urobiť krajší deň, deň ktorý by stál za to. Deň, po ktorom si povieme, že bol nezabudnuteľným a neopakovateľným. Škoda, že sa pre nás stala všednosť každodennosťou. Ale vždy je čas na zmenu a vniesť do obyčajných dní maličkosti a situácie, ktoré otrasú a zalomcujú stromom nášho života. Práve mi v ušiach doznela homília Sv. Otca, pápeža Benedikta XVI. Asi si poviete, ako s týmto všetkým súvisí? Nuž, vo svojich slovách často spomínal hviezdu, ktorá sa zjavila mudrcom. Podobne sa zjavila aj nám. A jej odraz má svietiť ostatným. A to známe nasledovanie hviezdy, má viesť k premene. Bez ohľadu na to kto sme a čo robíme, snažme sa byť hviezdami. Svetlom pre tých, ktorí tápajú v tmách. Pokojom tam, kde je hnev. Nádejou v beznádeji. Viem, v tomto období už bolo toľko kázní, toľko rečí a slov o tom ako žiť...možno aj veľa moralizovania, a človek to už nevládze všetko sterilizovať a ukladať do svojej pamäte a do svojho srdca. A možno sa nájde pár ľudí s novými predsavzatiami, novými skutočnými príbehmi o tom, ako ich zmenili Vianoce, ako pocítili nanovo lásku. A nemusí ísť len o tieto sviatky pokoja a lásky, stačí jeden človek, jedna vec, jeden dar, jeden okamih a môžu z nás byť iní ľudia. Raz som videla jeden film. Hlavná postava- chalan menom Jason- bohatý mladík, ktorý mal všetko, čo si len mohol priať.  Peniaze, motorku, pekné dievča, bohatú rodinu. Keď mu zomrel starý otec, bol pozvaný na dedičské konanie. Jeho dedko mu ešte pred smrťou nahral odkazy, cenné rady, ale hlavne postup a podmienky ako získa dedičstvo. Najprv sa Jason vzpieral, keďže prvá úloha, ktorú dostal bola ťažká práca na farme a skoré vstávanie. Neskôr mu zrušili všetky účty, zobrali mu auto, aj dom. Jednou podmienkou bolo tiež nájsť si opravdivého priateľa. Toho pravého priateľa našiel v parku, ale aj v nemocnici. Celý dej sa točí okolo povahy Jasona a toho, ako sa postupne mení. Až... je z neho iný človek. To, čo nedokázal jeho starý otec počas života, dosiahol po smrti. Možno si poviete- naivný príbeh, typický americký happy end. Ale aj takéto filmy nás môžu niečomu priučiť. Nikdy nie je neskoro na nový začiatok. Prečo? Lebo vždy tu je, bol a bude niekto, kto nám verí a kto nás neodpíše. Preto sa netreba pýtať čo ak?... ale risknúť to. Boh to spravil, a dopadlo to na jednotku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?