...O výnimočnosti každého jedného z nás...

Autor: Stanislava Andraščíková | 4.10.2011 o 21:24 | (upravené 4.10.2011 o 21:34) Karma článku: 1,73 | Prečítané:  413x

Cestuješ autom ráno do práce, do školy. Mysľou sa ti prehŕňa tisíc myšlienok, možno všetko, čo musíš stihnúť po práci, či stihneš opísať domácu úlohu, alebo či sa ti podarí napísať písomku na celkom slušnú známku. V rádiu idú správy, zase v nich nepočuješ nič pozitívne. Nové autonehody, nezhody politikov, nové výskumy, ktoré dokazujú, že my ľudia sme totálne neschopní. A potom, ani ty akosi nehľadáš a nečakáš vo svojom živote nič pozitívne. Je tu však pár ľudí, ktorým môžeš niečo dať.

Môžeš ich zmeniť, môžeš im dať pocítiť, že sú výnimoční. A oni vďaka tomu pochopia, že je nemožné, aby Boh neexistoval, keď im posiela človeka ako ty. Áno, si jedinečný, výnimočný originál, a bez teba by svet nemal hodnotu. Tak sa už netráp nad tým, čo potrebuješ doriešiť, či stihneš všetko ako si si naplánoval, máš predsa niekoho, kto ti verí viac, než si veríš ty sám. Možno sa nachádzaš v púšti, a máš pocit, že už nikdy nerozkvitne. Ale zapamätaj si, že Bohu nie je nič nemožné. Ani to, aby zakvitla púšť, aby sa stala úrodnou, a plnou života. Každý z nás už zažil obdobia, kedy sa cítil prázdny, ničím špeciálny ani výnimočný. Je tu však Boh. Môžeš byť grázlom, drogovým dílerom, učiteľkou, finančným poradcom, či upratovačkou, pre Boha budeš mať vždy nevyčísliteľnú hodnotu. Keď ty nemáš čas, on si ho pre teba stále nájde. Kým ty nevládzeš, on vládze za teba, a nesie ťa na svojich rukách. Kým ty sa smeješ s priateľmi pri pive, on sa smeje s tebou. Kým ty pracuješ, on pracuje s tebou, a vždy verí, že bude súčasťou tvojho života, smútku, radosti, všetkého čo prežívaš. Niekedy je ťažké v zhone sveta myslieť na to, že je tu Boh, že čaká, že ho ráno pozdravíš a pozveš do svojho života. Aj pre teba je niekedy ťažké pochopiť, že si výnimočným a jedinečným, lebo ti to ľudia občas zabudnú povedať. Aj keď ti to nepovedia, stačí, že to vieš, že to cítiš. Odovzdaj všetko Bohu, a nechaj sa láskať dotykmi jeho slov, jeho pohľadom, jeho milosrdenstvom. Ježiš je ten, ktorý nikdy nezatvára dvere, môžeš byť veľmi zlým v očiach ľudí,  no v jeho očiach si stále neopakovateľným, a pre neho má zmysel to, že ťa tu poslal. Mnoho ľudí ťa ocení, ohodnotí, posúdi, stane sa súčasťou tvojho života, či z neho odíde. Ale Ten, ktorý stvoril celý vesmír, zem, krásne kvety a slnko, len preto, aby videl tvoj krásny úsmev, keď sa na to všetko dívaš, ťa nikdy neopustí. Navždy ťa uvidí svojím milujúcim pohľadom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?